32 506 59 66 PL / ENG


Umów się na wizytę

Nadmierna potliwość jest bardzo uciążliwą i frustrującą dolegliwością, nawet wtedy kiedy jej nasilenie jest niewielkie. Dotyka osoby w różnym wieku i jest problemem nie tylko estetycznym, ale i społecznym oraz zawodowym. Mimo że nadmierna potliwość jest powszechną dolegliwością, niewiele osób decyduje się na wizytę u lekarza, ponieważ jej leczenie nie jest rozpowszechnione.

Pocenie się jest naturalnym procesem, dzięki któremu nasz organizm reguluje temperaturę i usuwa produkty metabolizmu. Jednak nadpotliwość pach, dłoni czy pleców, towarzysząca szczególnie w ciepłych miesiącach, jest związana z przykrymi plamami oraz dyskomfortem.

- Posiadamy do 4 milionów gruczołów potowych na całym ciele. Silny stres, aktywność fizyczna, wysoka temperatura, a nawet zmiany hormonalne sprawiają, że wyzwala się mechanizm pocenia. Działa on jak naturalna klimatyzacja, reagując, kiedy grozi nam przegrzanie. Niestety u wielu osób gruczoły potowe są nadreaktywne tzn. wyzwalają znacznie większe ilości potu, niż wymaga tego sytuacja - mówi Katarzyna Mrukwa-Sułot, kosmetolog z kliniki Lipoline w Katowicach.

 

Osoby z zaburzoną pracą gruczołów potowych pocą się nawet 4-5 razy intensywniej. Jest to tzw. nadpotliwość pierwotna, która może mieć również postać wtórną (wtedy towarzyszy innym schorzeniom np. o podłożu endokrynologicznym).

 

Medycyna nie jest jednak bezradna – kiedy drogeryjne i apteczne preparaty nie działają, istnieją skuteczniejsze metody walki z nadpotliwością.

Przełomową metodą jest zabieg MiraDry, który daje trwały efekt dzięki zablokowaniu gruczołów potowych.

- Polega on na ukierunkowaniu tzw. mikrofali, czyli strumienia energii elektromagnetycznej na tkanki miękkie zlokalizowane pod pachą. Pod jej wpływem gruczoły potowe są przygrzewane, a następnie wyłączane na stałe. Skutkiem tego jest całkowite przyblokowanie pracy gruczołów - wyjaśnia kosmetolog Lipoline.

Mimo upływu czasu gruczoły nie regenerują się. Ilość wydzielanego potu jest zredukowana o 85-95%. Zabieg jest bezpieczny dla zdrowia i nie wymaga szczególnego przygotowania przed. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym a czas trwania wynosi około godziny.

Banner miraDry

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
centrum liposukcji
kodowanie strony internetowej: group4